testo 320 analyzátor spalin sada s COH<sub>2</sub>

testo 320 analyzátor spalin sada s COH2

43 014 Kč
Bez daně: 35 549 Kč
Dostupnost ks: skladem u dodavatele
Výrobce: Testo SE & Co. KGaA
Model : testo 320
Obj. č. : 1118 1820
Množství:     

Měření parametrů spalin kotlů, teploty na radiátorech, měření CO v okolí a tlaku na hořáku: s analyzátorem spalin testo 320 máte přehled o všech důležitých hodnotách týkajících se otopného zařízení s pouhým jediným měřicím přístrojem a to i na kotlích na tuhá paliva.

Analyzátor spalin testo 320 je spolehlivý průvodce pro všechny, kteří instalují, kontrolují a udržují kotle a ostatní teplená zařízení: profesionální multivalent umožňuje všechna rozhodující měření pouze jediným přístrojem.
  • Několik aplikací v jednom přístroji: měření spalin, měření komínového tahu, měření tlaku, detekce plynu (CH4, C3H8), měření CO v okolí, měření diferenční teploty
  • Integrované senzory kyslíku (O2) a oxidu uhelnatého (CO s H2 kompenzací), dopočet oxidu uhličitého (CO2), teplotní sondy, sonda jemného tlaku (pro 4Pa test) a mnoho dalších sond a čidel volitelně k dostání
  • Stabilní, velmi kvalitní provedení, barevný grafický displej s vysokým rozlišením, intuitivní navigace v menu
  • Paměť pro uložení naměřených hodnot, vyhodnocení v databázovém softwaru
  • Možnost propojení s PC (microUSB, Bluetooth)nebo tabletem, smartphonem
  • Certifikát TÜV podle EN 50379,část 1-3 a 1. BImSchV
  • Vhodný pro měření podle TPG 704 01
Se svým velmi kvalitním, stabilním provedením obstojí analyzátor spalin testo 320 při všech požadavcích z praxe. Navíc se zcela snadno se obsluhuje.

Nekomplikovaná, intuitivní menu, která jsou specifická dle zemí, bezpečně navigují měřením. Všechny výsledky měření se graficky znázorňují na barevném displeji s vysokým rozlišením a lze je i při špatných podmínkách viditelnosti dobře odečítat. Analyzátor spalin ukládá až 500 výsledků měření.

Kromě toho má analyzátor spalin testo 320 certifikát TÜV podle EN 50379 1-3 a dle 1. BImSchV, a více než vhodný pro měření podle normy TPG 704 01.

K vybavení analyzátoru spalin testo 320
Analyzátor spalin je vybaven dvěma senzory pro O2 a CO (H2) (kyslík a oxid uhelnatý s kompenzací na vodík) a také teplotním čidlem integrovaným do odběrové sondy pro přímé měření teploty.

Měřicí přístroj z těchto přímo měřených veličin dále vypočítá všechny důležité veličiny spalin jako je hodnota CO2(oxid uhličitý), účinnost a komínová ztráta (qA). Kromě toho je možné přímé měření komínového tahu (Pa, hPa) a měření tlaku (mbar, hPa).

Volitelně je možné měřit paralelně s měřením spalin také hodnoty tlaku plynu pomocí sondy jemného tlaku nebo lze provádět měření komínového tahu. Nízkotlaká sonda dále slouží pro 4 Pa nebo 8 Pa test doplněná o speciální kapilární hadičky. Dále jsou Vám k dispozici ještě další volitelné sondy, které vyhovují Vašim aplikacím a můžete si je přiobjednat (např. víceotvorová sonda, štěrbinová sonda, pružná sonda, sonda pro detekci úniku plynu (metanu -CH4, jako největší složky zemního plynu a propanu - C3H8).

​Analyzátorem spalin testo 320 je možné měřit nejenom na plynných palivech jako je zemní plyn a propan, ale i na ostatních olejových i pevných palivech jako jsou pelety, brikety, dřevo a uhlí a to díky možnosti použití senzoru CO s vyšším rozsahem (0 – 8000ppm) a H2 kompenzaci.

Oblasti použití pro analyzátor spalin testo 320Měření spalin
Přístroj testo 320 měří přímo CO a O2 a kromě toho teplotu spalin a okolí. Přístroj z těchto hodnot v závislosti na parametrech specifických pro palivo automaticky dopočítává všechny další veličiny jako koncentraci CO2, účinnost a komínovou ztrátu.


Měření diferenčního tlaku
Měřením diferenčního tlaku kontrolujete přívod plynu do plynového kotle. Měří se rozdíl mezi tlakem v potrubí a okolním tlakem, ten se porovnává s údaji pro tlak průtoku plynu a klidový tlak plynu, stanovenými výrobcem.


Měření CO v okolí
Pomocí spalinové sondy nebo velmi přesné sondy CO v okolí změříte koncentraci CO v okolním vzduchu. Přístroj testo 320 automaticky rozpozná sondu a zobrazí hodnoty ve vlastním menu.


Měření tahu
Měření tahu zajišťuje, aby byly spaliny správně odváděny komínem. Toto menu měření je určeno specielně ke kontrole odpovídajícího podtlaku otopného zařízení. Současně je zobrazována teplota spalin.
Další měření*
Měření diferenční teploty
Použitím menu diferenční teplota změříte u otopného zařízení rychle a snadno rozdíl teplot mezi topnou větví a zpátečkou. Je soustava dobře vyvážená? Je-li potřeba, provedete okamžitě opatření pro energetickou úsporu topného systému.
Vyhledání úniku plynu
Sondou pro vyhledávání úniku plynu se stává další přístroj, který byste museli mít zvlášť připravený, zbytečným. Pomocí této sondy u potrubí bezpečně zjistíte únik plynu. Výsledek měření lze uložit a zaprotokolovat a v případě potřeby zákazníkovi kdykoliv ukázat.

*tato měření vyžadují další příslušenství (sondy), které nejsou standartní součástí této nabízené sady.

Základní vlastnosti analyzátoru spalin testo 320Barevný displej s vysokým rozlišením
Menu měření a naměřené hodnoty jsou detailní a vždy je lze s jistotou odečíst.


Kontrola senzorů
Integrovaný systém semaforu, který průběžně kontroluje funkčnost senzorů.


S garancí
Analyzátor spalin testo 320 má certifikát TÜV podle EN 50379, část 1-3.


Rychlé nulování senzoru
Provoz s lithiovým akumulátorem (1500 mAh) – není nutná výměna baterií, až deset hodin provozu, nabíjení možné pomocí USB konektoru.


Lithiový akumulátor
Provoz s lithiovým akumulátorem (1500 mAh) – není zapotřebí výměna baterií, až 8 hodin provozu, možnost nabíjení přes konektor USB.
\ Připevnění
Integrované magnety pro snadnou fixaci na hořáku.

Filtr sondy
Jednoduchá výměna filtru sondy.

Volitelné příslušenství  k sadě za akční cenu.
 
   
Obj. č. 0554 0549 5922,- Kč bez DPH
   
Sonda pro detekci úniku plynu
Obj. č. 0632 3330 6174,- Kč bez DPH
   
Sonda pro měření nízkých tlaků
(4 Pa) vč. hadic
Obj. č. 0638 0330 HA 8852,-Kč bez DPH


Dodávka obsahuje
testo 320 se senzory O2 a CO a Bluetooth
Základní odběrová sonda (délka 180 mm, Ø 6 mm)
Mezinárodní síťový zdroj
Systémový kufr pro přístroj, sondy a příslušenství
+ ZDARMA záslepky měřicích otvorů
+ ZDARMA software Easyheat